Szal

Akcesoria zimowe – czapki i chusty

Zimowa aura, chociaż śliczna przez szybę i na obrazkach, nie sprzyja nam w kwestii ubioru. Grube i ocieplane kurtki i płaszcze nie pomagają wyglądać subtelnie, zwiewnie, a także oryginalnie. Całe szczęście jesteśmy w stanie ubarwić nasz strój pięknymi akcesoriami. Korzystanie z czapek, szalików i chust zupełnie nie jest ponurą obowiązkowością.
Nakrycia głowy – warto dla zdrowia

Gdy panują mrozy na dworze korzystnie jest ubierać się stosownie do pogody. Nakrycie głowy ochrania głowę, która jest szczególnie nieodporna na temperatury, dlatego że nie posiada żadnej zatrzymującej ciepło tkanki tłuszczowej. Nakładając nakrycie głowy zmniejszamy zagrożenie chorobą. Analogicznie jest w przypadku szyi, ubierając na siebie szal nie przepuszczamy ani mrozu ani wiatru w rejony wyjątkowo wrażliwe, to jest okolice gardła.

Nakrycia głowy – warto ze względu na wygląd

Niezaprzeczalnie na pierwszym miejscu jest zdrowie, wizerunek także odgrywa dużą rolę. Mając ciągle tę samą kurtkę można łatwo wpaść w znużenie i monotonię stylizacji. Bardzo prosto można uatrakcyjnić to ciekawymi dodatkami, właśnie czapkami i szalami.
Warto spróbować kolorów i śmiałych wykrojów

Damski szalik na zimę to dobry wybór

Wiele kobiet dobiera pospolite barwy bądź kształty nakryć głowy, co sprawia, że my i cała stylizacja (zazwyczaj jest to czarna bądź w odcieniach szarości kurtka) wydajemy się smutni. Dołączenie na przykład oryginalnej czapki i chusty może pozytywnie wyróżnić nasz wygląd.

W sklepach możemy obejrzeć z pewnością zadowalający asortyment przeróżnych fasonów oraz odcieni. Swobodnie możemy dokonywać wyboru spośród czapek prostych, z pomponami, jaskrawych i dzierganych. Na pewno dla każdego skomponuje coś satysfakcjonującego dla siebie oraz swoich wymagań.

Kolorystykę najbezpieczniej wybierać na podstawie odcienia naszej twarzy. Istotne także, aby lubić ten odcień. Ubierając na siebie czapkę w kolorze, który jest naszym ulubieńcem, na pewno podniesie się nasza pewność siebie. Przy okazji chust możemy wybrać śmiałe desenie lub rzadziej spotykane, na przykład bardzo szerokie, kroje.
Idealne czapki i szaliki poza zimą

Co prawda głównym zadaniem czapek i szalików jest zapewnienie ochrony przed niskimi temperaturami, jednak nie ma przeciwwskazań by wkładać je też przy sporo większych stopniach Celsjusza. W inne pory roku śmiało możemy dobrać bardziej zwiewne czapki i chusty. Perfekcyjnie sprawdzać się będą wtedy delikatne apaszki i berety. Dodając je do na przykład wiosennej kurtki komponujemy niepowtarzalną stylizację, poprzez którą możemy poczuć się ładnie oraz atrakcyjnie.

Jeżeli powinno się nakładać czapki i szaliki, warto co nieco poeksperymentować. Decydując się na niestandardowe barwy, fasony i ozdoby mamy okazję pokazać siebie, na przeciw smutnej aury na dworze.