Kurtka

Różne rodzaje kurtek zimowych damskich

Wciąż szukasz idealnej kurtki na zimę i dalej nie potrafisz nic ciekawego znaleźć? Zakupy powinnaś więc poprzedzić ogólnym zapoznaniem się z poszczególnymi typami odzieży wierzchniej. Nawet kurtki zimowe damskie możemy podzielić sobie na kilka głównych kategorii, dla których charakterystyczne będą zgoła odmienne cechy ubrań. Zobaczmy więc, co takiego panie mają do wyboru w sklepach.

Pierwszy typ – kurtka pikowana. Absolutny klasyk i niezwykle stylowa propozycja. Kurtki pikowane stanowią świetną i bardzo elegancką alternatywę dla mocno sportowych kurtek puchowych. Charakteryzują się niską wagą. Zazwyczaj są tak lekkie, za sprawą specjalnego pikowania, że niemalże nie czuje się ich na ciele, co sprawia, że stają się one super wygodne. Świetnie pasują i do stylizacji bardziej eleganckich, i do tych o wyraźnym sportowym charakterze. Pamiętaj jednak, że pod taką kurtką nic się nie ukryje. Pikowania mogą podkreślać zarówno walory, jak i mankamenty sylwetki. Kieruje się je zatem głównie do tych szczupłych kobiet, które nie mają zbyt wiele do ukrycia.

Inną, aczkolwiek równie klasyczną i uniwersalną propozycją są natomiast puchówki, nazywane też po prostu kurtkami puchowymi. To najcieplejsza opcja z możliwych. Puchowe kurtki zimowe damskie bywają i długie, i krótkie, ale jeśli już decydujesz się po nie sięgnąć, najlepiej by było, gdybyś zdecydowała się na nieco dłuższy model, który świetnie osłoni całe twoje ciało. Pomimo specyficznej budowy i pozornej grubości kurtki te są lekkie i wygodne. Idealne nadają się na sam środek sezonu zimowego. Jako jedynie potrafią ogrzać ciało tak mocno, że nie trzeba zakładać pod nie grubych i zróżnicowanych warstw innych ciepłych ubrań.

Na sam koniec wypadałoby jeszcze wspomnieć o parkach. Co prawda nie są one aż tak często noszone podczas bardzo mroźnych dni, ale mogą świetnie się sprawdzić na samym początku lub na samym końcu zimy. Parki pięknie wpływają na proporcje sylwetki i z tego właśnie względu warto o nich pomyśleć. One same kształtują figurę. Zawsze działają wyszczuplająco.